Przyhotelowe strefy rekreacji – bezpieczne place zabaw i siłownie zewnętrzne

Przyhotelowe strefy rekreacji

0
325

Przyhotelowe strefy rekreacji – bezpieczne place zabaw i siłownie zewnętrzne. Przy ośrodkach wypoczynkowych często można znaleźć nowoczesne strefy rekreacyjne. Wśród zewnętrznego wyposażenia służącego do aktywnego spędzania wolnego czasu dominują place zabaw oraz siłownie zewnętrzne. W związku z trwającym właśnie sezonem urlopowym warto poruszyć temat bezpieczeństwa na placu zabaw i siłowni zewnętrznej.

Nowoczesne formy rekreacji i usługi rekreacyjne w hotelu

Hotelarze prześcigają się w przystosowywaniu swoich obiektów do potrzeb coraz bardziej wymagających turystów. Aktualnie panuje trend aktywnego wypoczynku, dlatego każdy, kto może sobie na to pozwolić, wyposaża swój ośrodek w siłownię zewnętrzną, dla dzieci natomiast stara się znaleźć najciekawsze i najoryginalniejsze urządzenia zabawowe, takie jak dmuchane poduszki do skakania.

Bezpieczeństwo na placu zabaw

W tym kontekście należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci na placu zabaw oraz na to, by na siłowni zewnętrznej urządzenia nie stanowiły dla gości żadnego zagrożenia, a ich użytkowanie było możliwie najbardziej komfortowe i przynosiło zamierzone efekty.

Bezpieczny plac zabaw – poradnik na ten temat nie musi być długi, bo wystarczy tak naprawdę przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, bardzo ważne jest stosowanie się do regulaminu danego obiektu. Należy przeczytać go dziecku i objaśnić, jeśli czegoś nie rozumie. Bezpiecznie na placu zabaw będzie również wtedy, gdy dostrzeżone uszkodzenia sprzętów od razu zgłosimy osobie nim zarządzającej.

Bezpieczny plac zabaw dla dzieci to taki, w którego skład wchodzą certyfikowane urządzenia. W miejscach publicznych powinniśmy znaleźć wyłącznie takie, co wynika z przepisów prawa. Nawierzchnie bezpieczne na place zabaw, np. w postaci gumowych płytek czy nawierzchni wylewanej z granulatu, chronią dzieci przed poważnymi urazami wskutek upadków.

Siłownie zewnętrzne

Receptą na skuteczny i bezpieczny trening siłowy jest zakup siłowni zewnętrznej producenta, który stawia na jakość. Niektóre firmy mają w swojej ofercie także siłownie zewnętrzne dla seniorów oraz siłownie zewnętrzne dla niepełnosprawnych. Dzięki nim możliwe jest stworzenie obiektu rekreacyjnego, w którym nikogo się nie dyskryminuje.

  W Polsce potrzebna jest cyfryzacja przyszłości.

Siłownia zewnętrzna – urządzenia

Najpopularniejsze urządzenia znane nam z tradycyjnych siłowni oferuje obecnie także siłownia zewnętrzna: biegacz, rowerek, prasa nożna, wyciskanie siedząc czy też wioślarz. Siłownia zewnętrzna z regulowanym obciążeniem, która bywa też nazywana prawdziwą siłownią zewnętrzną, to natomiast nowość w polskich realiach.

Zewnętrzne atlasy treningowe z regulacją obciążenia zawojowały już kilka polskich miast. W parkach, do których zagościły, ustawiają się kolejki chętnych amatorów treningu siłowego. Trend został szybko podchwycony przez hotelarzy, którzy coraz częściej wyposażają swoje ośrodki właśnie w prawdziwe siłownie zewnętrzne – producentem takich nowoczesnych urządzeń z obciążeniem jest na przykład lubelska firma Active Line.

Siłownia zewnętrzna dla niepełnosprawnych

Bardzo dobrym pomysłem jest zaplanowanie w ramach przyhotelowej strefy rekreacji także siłowni zewnętrznej dla niepełnosprawnych. Niektóre trenażery z regulacją obciążenia są wyposażone w składane siedziska, dzięki czemu osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim może wygodnie podjechać do urządzenia i rozpocząć trening.

Z kolei osobom starszym dedykowane są sprzęty, takie jak koła tai-chi, drążki czy wahadło. Siłownia zewnętrzna stworzona z ich pomocą charakteryzuje się niskim poziomem trudności wykonywanych ćwiczeń.

Niezależnie, czy mamy do czynienia z siłownią zewnętrzną dla niepełnosprawnych, siłownią zewnętrzną dla seniorów czy też atlasami treningowymi z regulacją obciążenia, najważniejsze, by był to obiekt bezpieczny.

Sprzęty, które znajdziemy w miejscach publicznych, powinny być certyfikowane i poddawane regularnym przeglądom oraz konserwacji. Jeśli dostrzeżemy jakieś braki czy uszkodzenia na siłowni zewnętrznej, urządzenia takie należy natychmiast zgłosić osobie zarządzającej danym obiektem. Podobnie jak to jest w przypadku placu zabaw, siłownia zewnętrzna ma swój regulamin i nic nie zwalnia nas z jego przestrzegania.

Podsumowanie

Bezpieczny plac zabaw i siłownia zewnętrzna stanowią podstawę rodzinnego wypoczynku w hotelu. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z obiektów rekreacyjnych powinno zapewnić nam spokojny wypoczynek.

  Poważne problemy na rynku pracy mogą się zacząć dopiero jesienią. W tym roku nie ma też co liczyć na wzrost płac

Bezpieczne place zabaw dla dzieci, urządzenia fitness oraz prawdziwe siłownie zewnętrzne z regulacją obciążenia powstają dzięki firmie Active Line z Lublina.

Zobacz również:

 

Poprzedni artykułNowoczesne rozwiązania rekreacyjne – czy są już w Twojej okolicy?
Następny artykułS. Gomułka: Zejście inflacji do poziomu 3,5 proc. w 2024 roku pod znakiem zapytania. Ten termin może się przesunąć o rok czy dwa lata