Nowoczesne rozwiązania rekreacyjne – czy są już w Twojej okolicy?

Nowoczesne rozwiązania rekreacyjne

0
348

Nowoczesne rozwiązania rekreacyjne. Myśląc o bezpłatnych obiektach rekreacyjnych w przestrzeni miejskiej, każdemu z nas przychodzą do głowy place zabaw oraz niezwykle popularne w ostatnich latach siłownie zewnętrzne. W naszej okolicy pojawia się też coraz więcej skate parków, urządzeń do uprawiania street workoutu, parków linowych czy torów dla wrotkarzy.

Jak doskonale wie każdy producent, place zabaw dla dzieci ulegają nieustannym przeobrażeniom, ewoluując w formy jak najlepiej odpowiadające wysokim wymaganiom współczesnych maluchów oraz młodzieży.

Ale czy wiesz, jakie są najbardziej nowoczesne formy rekreacji, takie, które dopiero powoli i nieśmiało zaczynają rezerwować dla siebie skrawki przestrzeni w naszych parkach czy na miejskich skwerach?

Nowoczesne formy rekreacji

Wśród nowoczesnych form rekreacji na szczególną uwagę zasługują plenerowe atlasy treningowe z regulacją obciążenia oraz instalowana na zewnątrz dmuchana poducha do skakania, zwana także jumping pillow.

Producenci placów zabaw dla dzieci

Producenci placów zabaw dla dzieci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych urządzeń zabawowych. Wyzwanie, któremu muszą sprostać, jest niezwykle trudne – chodzi przecież o przyciągnięcie i utrzymanie uwagi dzieci wychowywanych w świecie szklanych ekranów oferujących tak wiele pokus dostępnych za pomocą jednego kliknięcia.

Każdy producent placów zabaw musi zaprojektować swoje urządzenia tak, by zabawa na nich mogła w ogóle konkurować ze smartfonem czy konsolą. Sądząc po istnym oblężeniu, jakie przeżywają nowocześnie wyposażone obiekty rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, niektórym się to naprawdę udaje. Wymaga to jednak nieustannej gotowości na zmiany, na eksperymentowanie oraz wprowadzanie na rynek coraz to nowych rozwiązań.

Jak mówi zaprzyjaźniony producent placu zabaw, nowatorskie były kiedyś linaria o fantazyjnych kształtach, gumowe figury, skomplikowane ścianki wspinaczkowe, oryginalne karuzele, pięknie malowane pojazdy i domki, pozwalające się wzbić w powietrze trampoliny, przyprawiające o dreszczyk emocji zjazdy linowe, zaawansowane zestawy sprawnościowe czy tory przeszkód dla dzieci.

  Chorzy na COVID-19 łatwiej dodzwonią się do sanepidu. Powstaje dodatkowe call center finansowane przez ubezpieczycieli

Te wszystkie urządzenia obecnie stają się już po prostu standardem wyposażenia placów zabaw, tak samo jak tradycyjna huśtawka, piaskownica, bujak czy zjeżdżalnia. Nowy rozdział w segmencie wyposażenia placów zabaw z przytupem otwierają jumping pillow – nadmuchiwane poduszki do skakania.

Jumping pillow – poduszka do skakania

Dmuchana poduszka do skakania ostatnio jest prawdziwym hitem. Została szczególnie ciepło przyjęta przez właścicieli różnych ośrodków wypoczynkowych, którzy chcą uatrakcyjnić oferowane oprócz noclegu rodzinne przestrzenie rekreacyjne.

Taka poduszka do skakania dla dzieci (nie oszukujmy się, także dla dorosłych, którzy mają z niej równie wielką frajdę) wykonana jest z wytrzymałego tworzywa PCV. Dzięki zainstalowanej dmuchawie jest ono napełniane powietrzem, tworząc elastyczną, idealną do wykonywania podskoków i akrobacji w powietrzu, powierzchnię mogącą pomieścić, w zależności od rozmiaru jumping pillow, od kilku do nawet kilkudziesięciu użytkowników.

Dmuchana poducha do skakania od dobrego producenta placów zabaw będzie również cechować się wysokim stopniem odporności na utratę kolorów wskutek oddziaływania na nią promieni UV. Doskonałym pomysłem jest umieszczanie jumping pillows pod baldachimem, który zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się powierzchni oraz chroni skaczących przed deszczem.

Atlas treningowy z regulacją obciążenia

Niejeden producent placów zabaw ma w swojej ofercie również siłownie zewnętrzne. Nic w tym dziwnego – bezpłatna, całodobowa siłownia idealnie sprawdzi się tuż obok miejsca dziecięcej rekreacji. Coś dla dorosłych i coś dla maluchów. Wiele osób narzeka jednak, że na siłowniach plenerowych nie da się przeprowadzić w pełni efektywnego treningu, gdyż brakuje możliwości regulowania obciążenia.

Otóż… już nie! Od niedawna na rynku obecne są nowoczesne atlasy treningowe z regulacją obciążenia, satysfakcjonujące dla każdego amatora tradycyjnych siłowni. Urządzenia wyposażone są w przełomowy system zmiennego obciążenia oraz innowacyjną aplikację wirtualnego trenera – po zeskanowaniu telefonem kodu QR umieszczonego na ramie wyświetli nam się filmik instruktażowy, dzięki któremu nawet osoba niedoświadczona poradzi sobie z każdym etapem treningu siłowego. Takie prawdziwe siłownie zewnętrzne z regulacją obciążenia możemy znaleźć w ofercie lubelskiej firmy Active Line.

  Ukraińscy uchodźcy mają problem z wymianą hrywien na złote czy inne waluty. Polacy również ustawiają się w kolejkach do kantorów

Podsumowanie

Właściciele hoteli, parków rozrywki czy domów weselnych coraz częściej stawiają na nadmuchiwaną poduszkę do skakania jumping pillow oraz atlas treningowy z regulacją obciążenia, próbując sprostać wyzwaniom rzucanym przez nowoczesny świat i być stale o krok przed konkurencją.

Producent placu zabaw musi nieustannie monitorować trendy oraz elastycznie na nie reagować, co stanowi ogromne wyzwanie we współczesnym, niezwykle dynamicznym otoczeniu. Na dodatek, trzeba sprostać oczekiwaniom prawdopodobnie najbardziej wybrednej grupy odbiorców, jaką są dzieci i nastolatki, ale kiedy już się to uda, satysfakcja jest nie do opisania.

Za pomoc w tworzeniu artykułu dziękujemy firmie Active Line, oferującej szeroką gamę wyposażenia nowoczesnych placów zabaw, w tym unikalne jumping pillows oraz atlasy treningowe z regulacją obciążenia. Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie: https://activeline.eu/

Zobacz również:

ŹRÓDŁOactiveline.eu
Poprzedni artykułWojna w Ukrainie chwilowo osłabiła pozycję Europy i Polski w oczach zagranicznych inwestorów. Długofalowo możemy jednak zyskać
Następny artykułPrzyhotelowe strefy rekreacji – bezpieczne place zabaw i siłownie zewnętrzne