Dekoracje w stylu japońskim

0
770
Kaligrafia japońska
Kaligrafia japońska

Urządzanie wnętrza to proces skomplikowany. Czasem brak jednego elementu lub jedna niespójność, może zniszczyć całą kompozycję. Wybór dodatków odgrywa w aranżacjach rolę kluczową, szczególnie jeżeli mówimy o pomieszczeniach urządzanych w konkretnym stylu czy kanonie. Dziś chcielibyśmy skupić się na stylach orientalnych, a szczególnie stylu japońskim. Podpowiemy, jakie dodatki wybrać, oraz czym charakteryzuje się styl japoński.

Kawałek orientu w domowym zaciszu

Poruszając temat aranżacji w klimatach japońskich, warto przybliżyć sobie najpierw krótką charakterystyką tego stylu. Wnętrza w stylu japońskim to przede wszystkim azyl, który ma nam przynieść spokój i wyciszenie po ciężkim dniu pracy, lub po prostu, kiedy potrzebujemy odrobiny relaksu. Aby to osiągnąć, japońskie aranżacje sięgają do minimalizmu i prostoty. Każde pomieszczenie musi współgrać z filozofią zen tak, aby utrzymać spójność z naturą. Dzięki temu każdy, kto znajdzie się w takim pomieszczeniu znajdzie harmonię i spokój.

Jakie dodatki do stylu japońskiego?

Jak wiemy, to właśnie dodatki odgrywają główną rolę podczas aranżacji. Nie inaczej jest w przypadku urządzania wnętrz w stylu japońskim. Pomimo tego, iż charakterystyka stylu stawia na minimalizm, ilość dodatków, które możemy wprowadzić do pomieszczenia, jest naprawdę duża. Jedną z klasycznych dodatków do takiego wnętrza jest kaligrafia japońska. Drobne kartki z misternie nakreśloną hiraganą, katakaną czy znakami kanji powieszone na ścianach wprowadzają do całości kompozycji mocny, orientalny akcent. Dobrze wyeksponowana kaligrafia japońska z powodzeniem zastępuje obrazy i grafiki ścienne, nie tracąc przy tym kiczem i niezdrowym przepychem. Innym ciekawym, ale równie kanonicznym dodatkiem do stylu japońskiego są papierowe lampiony. Wykonane z delikatnej bibuły latarnie, doskonale oddają klimat orientu spełniając przy tym rolę dodatkowego oświetlenia.

Rośliny w stylu japońskim

Oprócz samych dodatków to czego zabraknąć stylu japońskim nie może to rośliny. Ich obecność nie tylko wypełnia pomieszczenie kojącą, zieloną barwą, ale także dobrze uzupełnia minimalistyczne dodatki oraz naturalne kolory ziemi i drewna, które dominują w tego typu pomieszczeniach. Najpopularniejsze rośliny do wykorzystania przy dekorowaniu pomieszczenia na japońską modłę to oczywiście bambus, drzewka bonsai oraz ikoniczne kwiaty wiśni, z których ten styl słynie. Warto pamiętać o tym, aby nie wybierać roślin, aż nadto strzelistych. Pomieszczenia w stylu japońskim stawiają głównie na oświetlenie naturalne, a wysokie rośliny w okolicy okien mogą je przecież stłumić.

  Coraz więcej technologii w finansach. Polacy chętnie korzystają z usług fintechów, choć tylko 4 proc. ma taką świadomość
ŹRÓDŁOnagomi.pl
Poprzedni artykułMetalowe i plastikowe szyny
Następny artykułKursy robotyki dla najmłodszych – czy warto?