Konsultacje z psychologiem online

0
658

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii u psychologa jest dla wielu z nas bardzo trudne. Pierwsza wizyta u psychologa to duży stres i niejednokrotnie wstyd, bo musimy przyznać się do życiowej porażki. Ważne jednak, aby nie unikać wizyty u specjalisty, jeśli jest to konieczne. Dzięki konsultacjom online możesz to ułatwić i jednocześnie zadbać o swoje zdrowie i prywatność.

Wizyta online dla każdego

W dobie rozwijającej się telemedycyny nie trudno już o wizytę online ze specjalistami wielu dziedzin. Platforma haloDoctor.pl daje możliwość kontaktu z lekarzami około 40 specjalizacji, w tym psychologii. Odległość do poradni przestaje być problemem, bo na wizytę online może pozwolić sobie każdy. Warto zwrócić także uwagę na komfort, jaki daje wizyta zrealizowana w formie telekonferencji. Niejednokrotnie pacjenci mają problem z otwarciem się przed obcym człowiekiem będąc w kontakcie bezpośrednim. Rozmowa telefoniczna daje dużąswobodę i u wielu przypadkach pozwala na naturalność i otwartość rozmówcy, a co za tym idzie – zwiększa skuteczność terapii.

Jak radzić sobie z trudnymi emocjami u dzieci?

e-Wizyta to dobre narzędzie do tego, aby wspólnie ze specjalistą przeanalizować proces rozwojowy Twojego dziecka. Zdarza się, że trafiają do nas sygnały od otoczenia lub sami obserwujemy zachowania, które wzbudzają w nas zastanowienie i w końcu motywują do podjęcia kroków. Nie wszystkim chcemy się jednak dzielić z otoczeniem, czy pojawiać się w miejscowej poradni. Prywatność jest dziś fundamentem, w szczególności jeśli mowa jest o naszym zdrowiu i problemach z nim związanych. Zadowalające rozwiązanie można dziś znaleźć na platformach oferujących e-Konsultacje z lekarzem. Również dla dziecka rozmowa online w zaciszu swojego domu może być mniej stresująca, co więcej – wcale nie musi kojarzyć tego z wizytą lekarską, bo nie udaje się do poradni.

Jak uzyskać fachową pomóc bez wychodzenia z domu?

e-Wizyta z psychologiem dziecięcym jest bardzo intuicyjna. Wystarczy odwiedzić stronę haloDoctor.pl i postępować zgodnie z zaleceniami:

  1. Wybrać interesującą specjalizację.
  2. Dobrać termin, zgodnie z ofertą specjalistów.
  3. Opłacić e-Wizytę poprzez płatności elektroniczne.
  4. W ustalonym terminie kliknąć w link przesłany drogą mailową.
  5. Odbyć wizytę.
  Wsparcie dla samorządów w dobie pandemii. Otrzymają ponad 2 mln złotych

e-Wizyty to coraz częściej realizowana forma kontaktu z lekarzami, bo minimalizują ryzyko przenoszenia się infekcji. Korzystający z tego typu możliwości dostrzegają także dużą oszczędność czasu, a przede wszystkim prywatność. Organizatorzy tego rodzaju usług zapewniają także bezpieczeństwo danych przechowywanych na serwerach.

ŹRÓDŁOhaloDctor.pl
Poprzedni artykułPremier Mateusz Morawiecki: Zakładamy scenariusz, że polska gospodarka będzie zamknięta przez dłuższy czas. Dopóki nie ma szczepionki, wszystko zależy od przestrzegania nałożonych ograniczeń
Następny artykuł[DEPESZA] Coraz bardziej zaawansowane prace nad szczepionką na SARS-CoV-2. W wyścig z czasem włączyli się także Polacy