Lokum Deweloper oddaje kolejne etapy Lokum Victoria

0
1717
Lokum Victoria
Lokum Victoria

Lokum Deweloper, lider w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie we Wrocławiu, otrzymał pozwolenie na użytkowanie etapów III i Vb osiedla Lokum Victoria na Starym Mieście we Wrocławiu.

Oddane do użytku mieszkania zostały sprzedane w 99%. Łącznie w obu etapach powstały 162 lokale o metrażach od 28 do 63 m2, w układach od jedno- do czteropokojowych. Realizacja tych części osiedla to zapowiedź finalizacji całej inwestycji Lokum Victoria. Obecnie w budowie znajduje się już ostatni etap, który zostanie ukończony w najbliższych miesiącach. W sprzedaży pozostało zaledwie kilka mieszkań.

– Z radością przekazujemy kolejne mieszkania na osiedlu Lokum Victoria. Niemal wszystkie lokale w oddawanych budynkach już dawno znalazły właścicieli – to dowód, że Klienci doceniają znakomitą lokalizację oraz wysoką jakość realizacji – mówi Bartosz Kuźniar, Prezes Zarządu Lokum Deweloper. – Mimo coraz trudniejszej sytuacji na rynku związanej z brakiem wykwalifikowanych pracowników oraz dostępnością materiałów budowlanych, ukończyliśmy kolejne etapy osiedla zgodnie z harmonogramem – dodaje Prezes Kuźniar.

Lokum Victoria to osiedle położone na Starym Mieście we Wrocławiu, w kameralnej części ul. Tęczowej. Gotowa inwestycja będzie obejmowała ponad 1000 mieszkań i 3000 m2 powierzchni lokali usługowych i biurowych. Charakterystycznym elementem osiedla będzie odrestaurowana XIX-wieczna zabudowa – budynek biurowy, dawna hala targowa i budynek wagi, w których powstaną lokale komercyjne. Nowoczesna część została starannie zagospodarowana, są tutaj dziedzińce, fontanny, place zabaw i strefy fitness na wolnym powietrzu, a wszystko w otoczeniu atrakcyjnej zieleni.

Lokalizacja inwestycji w centrum miasta zapewnia mieszkańcom swobodny dostęp do szerokiego zaplecza handlowo – usługowego, biznesowego, medycznego czy edukacyjnego. Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej w najbliższym otoczeniu gwarantuje łatwy dojazd do każdego miejsca we Wrocławiu. Zaledwie w 8 minut można dotrzeć stąd do Rynku oraz ważnych wrocławskich instytucji kultury, takich jak Narodowe Forum Muzyki czy Teatr Muzyczny Capitol.

– Realizacja projektu Lokum Victoria dobiega końca – w I kwartale przyszłego roku oddamy do użytku jego ostatni etap. Mamy przekonanie, że ponownie udało nam się stworzyć doskonałe miejsce do życia, dobrze wpisujące się w tkankę miejską Wrocławia – mówi Bartosz Kuźniar. – Cieszymy się, że dzięki tej inwestycji nieco zapomniana i zaniedbana część miasta została przywrócona mieszkańcom – dodaje Prezes Kuźniar.

  Lokum Deweloperfinalizuje budowę osiedla Lokum Victoria we Wrocławiu

Zgodnie z przyjętym przez Spółkę harmonogramem realizacji inwestycji większość
przekazań lokali przypadła na III i IV kwartał 2018 r. Etapy III i Vb osiedla Lokum
Victoria to w tym roku ostatnie oddane do użytkowania budynki. Wcześniej pozwolenia
otrzymały etapy IIb i Va osiedla Lokum Victoria oraz pierwsze etapy dwóch
krakowskich inwestycji – Lokum Siesta na Dębnikach i Lokum Vista na Podgórzu
Duchackim.

Potencjał rozpoznań lokali w wyniku 2018 r. na koniec września był zrealizowany
w 93% (lokale rozpoznane w wyniku oraz objęte umowami deweloperskimi,
przedwstępnymi i rezerwacyjnymi w inwestycjach, które zostaną zakończone w 2018
r.). Ten sam wskaźnik na 2019 rok wynosi już 70%.

Zapraszamy do śledzenia naszego konta na Twitterze: twitter.com/LokumDeweloper
Więcej o Lokum Deweloper Lokum Deweloper S.A. jest liderem w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie oraz wiceliderem wrocławskiego rynku deweloperskiego. Zgodnie z przyjętą strategią Spółka rozwija działalność w Krakowie.

Dla swoich projektów Spółka pełni funkcję generalnego wykonawcy, co umożliwia osiągnięcie wysokiej jakości produkcji przy niskich kosztach realizacji. Konsekwentna realizacja celów w zakresie efektywności podejmowanych działań rokrocznie przynosi wyjątkowe rezultaty w postaci ponadprzeciętnych wskaźników rentowności.

W 2017 r. Grupa Lokum Deweloper sprzedała 1 052 lokale i rozpoznała w wyniku 646 lokali, osiągając 221 mln zł przychodów i 77 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

Za rok 2017 Spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 15 mln zł (0,84 zł na akcję), co stanowiło 20% skonsolidowanego zysku netto. Przyjęta przez Zarząd nowa polityka dywidendowa zakłada wypłatę do 50% skonsolidowanego zysku netto.

Więcej informacji: www.lokum-deweloper.pl lub na twitter.com/LokumDeweloper
Kontakt:
Grzegorz Marchel
dyrektor ds. marketingu
kom. 665 750 450
marchel@lokumdeweloper.pl

ŹRÓDŁOlokumdeweloper.pl
Poprzedni artykułFirmy często testują nowe rozwiązania na realnych danych swoich klientów.
Następny artykułLokum Deweloper, lider w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie we Wrocławiu, prezentuje wyniki finansowe po trzech kwartałach 2018 r.