Lokum Deweloperfinalizuje budowę osiedla Lokum Victoria we Wrocławiu

0
8211
Lokum Deweloper
Lokum Deweloper

Lokum Deweloper, lider w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie we Wrocławiu, otrzymał pozwolenie na użytkowanie etapuVc osiedla Lokum Victoria na wrocławskim Starym Mieście. Oddanie tej części kończy realizacjęinwestycji przy ulicy Tęczowej.

Gotowy etap Vc to 87 mieszkań 2-, 3- i 4-pokojowych o powierzchni od 33 do 89 m2. 93% z nich znalazło nabywców, w sprzedaży pozostało tylko kilka ostatnich lokali.Wraz z tą częścią został oddany do użytku także dziedziniec,na którym znajdują się fontanna, plac zabaw i strefa fitness na wolnym powietrzu.

Prowadzisz swój biznes i potrzebujesz sprzętu? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów marki Vervo. Tylko teraz pistolety powietrzne w atrakcyjnych cenach. Sprawdź naszą ofertę już dziś!

– Finalizacja projektu Lokum Victoria dobiegła końca, z radością przekazujemy mieszkania Klientom w ostatnim etapie inwestycji. Jesteśmy przekonani, że to wyjątkowe osiedle stało się świetnym miejscem do życia, nie tylko ze względu na wysoką jakość realizacji i znakomitą lokalizację, ale także dlatego, że doskonale wpisało się w charakter Wrocławia–mówi Tomasz Dotkuś, Wiceprezes Zarządu ds. finansowychLokum Deweloper. Inwestycja została zrealizowana zgodnie z harmonogramem, mimo trudności na rynku– odczuwalnym deficytem pracowników budowlanych i wysokimi cenami materiałów. Jesteśmy generalnym wykonawcą naszych projektów, anadzór nad całym procesemich realizacji sprawuje wykwalifikowana kadra– dodaje Wiceprezes Dotkuś.

Lokum Victoria to unikatowainwestycja położona na Starym Mieście we Wrocławiu, w kameralnej części ulicy Tęczowej.Osiedle łączy w sobie nowoczesnązabudowę z odrestaurowanymi XIX-wiecznymi obiektami. Rewitalizacja budynku biurowego, dawnej hali targowej oraz budynku wagi została już zakończona, powstanie w nich zapleczehandlowo-usługowe oraz biurowe.

–Rewitalizacja historycznych budynków została przeprowadzona zgodnie z ustaleniami z konserwatorem zabytków, przy ścisłej współpracy naszych doświadczonych specjalistów z historykiem sztuki doktorem Łukaszem Krzywką. Dzięki odrestaurowaniu XIX-wiecznej zabudowy przy ulicy Tęczowej ta część Starego Miasta, nieco zaniedbana i zapomniana, zyskała nowe życie i została przywrócona mieszkańcom–mówi Tomasz Dotkuś.Cieszymy się, że stworzyliśmy przestrzeń łączącą tak wiele potrzeb i spełniającą różnorodne funkcje. Powstało nowe osiedle w doskonałej lokalizacji, na które było ogromne zapotrzebowanie, co zostało potwierdzone przez szybkie tempo sprzedaży mieszkań. Współczesna architektura w połączeniu z walorami zrewitalizowanych budynków historycznych kreuje nową jakość tego miejsca– dodaje Wiceprezes Dotkuś.

W sumie w inwestycji Lokum Victoria powstało ponad 1000 mieszkań i 3000 m2 powierzchniusługowo-biurowej. Osiedle zostało starannie zaprojektowane i przemyślane, by było dla mieszkańców przyjazne i komfortowe.Znajdują się tu dwa przestronne dziedzińce z fontannami, urokliwą zieleniąoraz miejscami do wypoczynku – z pergolami i ławkami. Są tu też bezpieczne place zabaw i strefy fitness na wolnym powietrzu. Dla miłośników rowerów przy II etapie osiedla stanęła stacja napraw oraz stojaki. Ponadto przed zrewitalizowaną halą zagospodarowane zostało kameralne patio z fontanną.

  Od dziś małe i średnie firmy mogą się ubiegać o unijne dofinansowania z BGK. Warunkiem wysoka innowacyjność projektów

Szczególny charakter osiedla podkreśla neon, który powstał na jednym z budynków inwestycji. „Wrocław. Sto mostów – milion uśmiechów” nawiązuje do bogatej tradycji wrocławskich reklam świetlnych, a hasło i projekt zostały wyłonione w konkursie. Neon jest widoczny dla pasażerów pociągów przejeżdżających trasą kolejową E59 między innymi w kierunku Szczecina, Poznania czy Trójmiasta, a także dla spacerujących w okolicach ulicy Tęczowej.

Inwestycja jest zlokalizowana w centrum miasta, w niedalekim otoczeniuznajdująsię placówki medyczne, edukacyjne, centra handlowo-usługowe oraz biznesowe. Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej i główne arteriedrogowe w pobliżu pozwalają na łatwe dotarcie do wielu części miasta. Z osiedla Lokum Victoria w 8 minut można dotrzeć piechotą do Rynku, do Narodowego Forum Muzyki, Opery czy TeatruCapitol.

Lokum Deweloper przygotowuje kolejne inwestycje we Wrocławiu i w Krakowie, rozbudowuje także bank ziemi, który obecnie pozwalana realizację około11 000 lokali. Spółka w 2019 roku planuje osiągnąć sprzedaż na poziomie 800 lokali.

Na koniec 2018 rokupotencjał rozpoznań lokali w wyniku 2019 rokuLokum Deweloper zrealizował już w 82%.Oprócz przekazanego właśnie etapu Vc osiedla Lokum Victoria,w 2019 rokuSpółka planuje oddać do użytkowania lokale w inwestycji Lokum Vena oraz Lokum di Trevi – etap VIII i IX we Wrocławiu.

Zapraszamy do śledzenia naszego konta na Twitterze: twitter.com/LokumDeweloper

Więcej o Lokum Deweloper

Lokum Deweloper S.A. jest liderem w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie oraz wiceliderem wrocławskiego rynku deweloperskiego. Zgodnie z przyjętą strategią Spółka rozwija działalność w Krakowie.

Dla swoich projektów Spółka pełni funkcję generalnego wykonawcy, co umożliwia osiąganie wysokiej jakości przy niskich kosztach realizacji. Konsekwentna realizacja celów w zakresie efektywności podejmowanych działań rokrocznie przynosi rezultaty w postaci ponadprzeciętnych wskaźników rentowności. Polityka dywidendowa zakłada wypłatę do 50% skonsolidowanego zysku netto.

Więcej informacji: www.lokum-deweloper.pl lub na twitter.com/LokumDeweloper

ŹRÓDŁOlokumdeweloper.pl
Poprzedni artykuł10 tygodni do brexitu. Polska mocno odczuje skutki braku umowy
Następny artykułKonkurs Lubelskiego Orła Biznesu 2018