Medfile – darmowy program do EDM

0
2675

Coraz więcej pacjentów uważa, że woli się zapisywać na wizyty przez Internet, niż telefonicznie czy, co więcej, osobiście. W pierwszej kolejności informacji na temat swojego stanu zdrowia czy dolegliwości szukamy również w Internecie – to o wiele szybsze rozwiązanie niż oczekiwanie na wizytę w kolejce u lekarza. Dzięki temu na popularności w Polsce zyskuje telemedycyna. W komunikacji z lekarzem cenimy też sobie jej komfort – cieszymy się, gdy lekarz przypomina nam o wizycie telefonując lub wysyłając SMS-a. Jak sprostać tym wymaganiom pacjentów? Rozwiązanie jest proste: zainwestować w dobry program do prowadzenia EDM.

Jaki program do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej?

Dzięki korzystaniu z programu do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej praca wielu gabinetów jest bardziej usystematyzowana i uporządkowana. To dodatkowo większa oszczędność miejsca (grube teczki z historiami chorób są zastąpione przez karty w programie), czasu (wystarczy parę kliknięć, zamiast paru zapisanych kartek) i bezpieczeństwa (niższe ryzyko zniszczenia).  Wszystkie te czynniki wpływają również na pozytywne odbieranie wizerunku gabinetu i zwiększają komfort oraz zaufanie pacjentów. Jednym z najlepszych programów do prowadzenia EDM jest Medfile.

Medfile – darmowy i internetowy program

Program Medfile działa w modelu SaaS (System-as-a-Service), dzięki czemu nie trzeba instalować go na komputerze lub innym urządzaniu, by móc z niego korzystać. To sprawia, że lekarz lub personel medyczny może pracować z dowolnego miejsca, a jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu. Co więcej, program jest darmowy – wersja bezpłatna obejmuje opcję do 75 wizyt miesięcznie. Posiada również darmowy okres testowy, który wynosi 14 dni.

Ogromną zaletą Medfile jest to, że program jest zintegrowany z platformą ZnanyLekarz i Google Calendar. Co więcej, zaplanowanie wizyty dla pacjenta (pojedynczej lub powtarzalnej) można zrobić za pomocą paru kliknięć myszy. Dodatkowymi atrybutami są: automatyzacja zapisu na wizytę, dodawanie przerwy między wizytami, dodawanie wizyt w zależności od gabinetu/ lekarza/ usługi, a także kopiowanie ustalonych już wizyt.

Karta choroby pacjenta

  Ruszają konsultacje projektu ws. estońskiego CIT-u. 200 tys. firm będzie mogło skorzystać z maksymalnie uproszczonych zasad

Kolejnym udogodnieniem dla lekarza jest elektroniczna karta pacjenta. Dostępne są w niej wszystkie niezbędne pola i sekcje do przeprowadzenia wywiadu z pacjentem. Lekarz ma również możliwość indywidualnego zaprojektowania swojej karty, w której będzie mógł spersonalizować wygląd.

Medfile posiada wbudowaną bazę leków

Program do prowadzenia EDM Medfile jest zintegrowany z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób i Procedur Medycznych ICD-9 oraz Międzynarodową Statystyczną Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10, co oznacza łatwiejszy dostęp do bazy leków. Medfile pozwala lekarzom na współpracę w zakresie leczenia pacjenta. Dzięki połączeniu programu z bazą leków jeszcze łatwiejsze i sprawniejsze jest generowanie recept.

Powiadomienia SMS o wizycie…

… czyli to, co cieszy pacjentów najbardziej. Będąc zabieganym, łatwo zapomnieć o zaplanowanej wizycie u lekarza. Gdyby pacjent nie przyszedł na wizytę, oznaczałoby to nie tylko utratę terminu, ale również nie wykorzystany czas… Medfile zna jednak sposób, jak zapobiec takiej sytuacji – wystarczy wysłać pacjentom przypomnienie SMS o wizycie. To kolejna z oczywistych, ale bardzo funkcjonalnych opcji, która nadaje programowi atrakcyjności.

 Moduł dla stomatologów i fizjoterapeutów

Twórcy programu wyszli też naprzeciw takim specjalistom, jak stomatolodzy czy fizjoterapeuci. Dzięki stworzeniu dla nich odrębnego, dedykowanego modułu, mogą oni w jeszcze łatwiejszy sposób opisać historię choroby i zaplanować sposób widzenia. Szczególnie w ich przypadku ważna jest funkcja planowania wizyt powtarzalnych.

Integracja z systemem eWUŚ i NFZ

Dzięki zintegrowaniu z systemami NFZ i eWUŚ o wiele łatwiej jest wystawiać lekarzom e-recepty i e-zwolnienia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? Umów się na bezpłatną prezentację systemu. Zadzwoń pod numer (+48) 530 610 330 lub napisz do nas maila na adres: biuro@medfile.pl

Poprzedni artykułCo trzeci Polak stosuje domowe sposoby leczenia, a 90 proc. zażywa leki bez recepty.
Następny artykułNAGRODA KONSUMENTA DLA firmy ENIX