Metalowe i plastikowe szyny

0
925
forestpolska.com
forestpolska.com

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na wieszanie zasłon przy oknach są drewniane karnisze. Nie jest to jednak jedyna opcja, bo wielu wciąż decyduje się na tradycyjne szyny sufitowe, które są być może mniej efektowne, ale z pewnością równie funkcjonalne co karnisze. Szyny to również świetna opcja w tych przypadkach, gdzie system montujący zasłony powinien być bardziej dyskretny (bo tak pasuje do ogólnego wystroju pomieszczenia( lub po porstu jest zbyt mało miejsca na karnisze (jak na przykład w przypadku zasłon wieszanych czasami w szafach). Zanim dokonamy zakupu nowych szyn, trzeba się chwile zastanowić nad tym, które najlepiej pasują do naszych okien i zasłon.

Jaka jest różnica między szyną metalową i plastikową?

Metalowe szyny sufitowe produkowane są ze stali lub aluminium i są dostępne w szerokiej gamie kolorów, w tym bieli, srebra i mosiądzu. Wiele szyn, które sprzedawane są do kurtyn ciężkich, jest metalowych, ale plastikowe są również bardzo mocne.

Plastikowe karnisze wykonane są z PCV i są bardziej elastyczne, jednak niektóre metalowe prowadnice mogą być również gięte ręcznie (na przykład do okien wykuszowych).

Co powinno być w zestawie z szyną?

Najlepiej jest, kiedy szyny sufitowe dostarczane są w komplecie z niezbędną ilością wsporników oraz żabek dla długości wybranej przez nas kurtyny. Można też zwrócić uwagę, czy dana szyna jest pokryta teflonem, zapewniając gładki, cichy poślizg podczas obsługi zasłon.

Uchwyty na niektórych metalowych szynach sufitowych są magnetyczne, zapewniając  dokładne połączenie, gdy zasłony są zamknięte.

Rodzaje szyn

Metalowe szyny sufitowe dostępne są w różnych średnicach i rozmiarach, a dyskretne prowadnice kurtynowe idealnie nadają się do wyposażenia okien z ograniczoną przestrzenią nad nimi. Długie metalowe szyny przydadzą się nad drzwiami tarasowymi, a także na wyjątkowo dużych oknach.

  Mimo kryzysu branża sprzedaży bezpośredniej notuje w 2020 roku rekordy obrotów. Od miesięcy stale rekrutuje nowych konsultantów

Elektryczne szyny sufitowe to świetny pomysł na zasłony wiszące w wysokich oknach, gdzie ręczne korzystanie z nich może powodować komplikacje. Pomaga to również w utrzymaniu zasłon w czystości, ponieważ zasłony są przesuwane przełącznikiem, a nie bezpośrednio ręką.

ŹRÓDŁOforestpolska.com
Poprzedni artykułZalety picia świeżo wyciśniętych soków wykonanych w domu
Następny artykułDekoracje w stylu japońskim