LED to przełom w drukowaniu

Najnowszą technologią drukowania jest technologia LED.

0
866

LED to przełom w drukowaniu

Oki jako pierwsza firma wykorzystała w swoich urządzeniach drukujących technologię LED – premierowy model LED-owej drukarki pojawił się na japońskim rynku w 1987 r. Dzięki zastosowaniu w drukarkach głowic o dużej gęstości rozmieszczenia diod, Oki udało się też jako pierwszej firmie stworzyć kolorowe drukarki formatu A3, znacznie mniejsze od laserowych.LED daje wiele możliwości i dlatego określany jest jako przełom w drukowaniu.

Nowoczesna, prosta konstrukcja drukarki zapewnia większe możliwości i niższe koszty.

Najnowszą technologią drukowania jest technologia LED. Dioda LED (LightEmmitingDiodes), czyli dioda emitująca światło, to typ półprzewodnikowego elementu, który wydziela światło i jest używany przez firmę OKI w drukarkach przez ostatnie trzy dekady. Zwróćmy uwagę, że jest to technologia dopiero teraz „odkrywana” przez wiodące firmy z branży motoryzacyjnej, producentów laptopów oraz w projektowaniu i tworzeniu oświetlenia. Dla producentów w tych sektorach technologia LED została słusznie uznana za wysoce innowacyjną, która umożliwia im i ich klientom uzyskanie wyższej wydajności w takich dziedzinach, jak kontrola kosztów i jakości oraz wpływ na środowisko. Tymczasem firma OKI wypuściła na rynek pierwszą generację drukarek cyfrowych opartych na diodach LED już w 1989 r. Od tego czasu stale ulepsza i poprawia tę technologię, co czyni z niej pioniera w rozwoju LED.

Mniej elementów

Głowice drukujące LED składają się z wielu diod LED ułożonych w linii prostej, które włączają się i wyłączają w zależności od sygnału drukowania. Na przykład głowica drukująca w rozmiarze A4 z rozdzielczością 600 dpi (punktów na cal) ma 4992 punktowe diody LED ułożone w linii prostej, z których każda emituje światło i wyłącza się w zależności od danych druku, aby utrwalić obraz na bębnie światłoczułym. Cały obraz, czyli to co ma zostać wydrukowane, jest jednocześnie przenoszone na bęben i drukowane. Nie mam mowy o długotrwałym tworzeniu obrazu punkt po punkcie.

  Miliony złotych na wsparcie seniorów w czasie pandemii. Rząd wspiera domy opieki społecznej i rozwija projekty aktywizujących osoby starsze

Firma OKI opracowała urządzenie (matrycę diod LED epifilm) integrujące diody LED z obwodem, który kontroluje je za pomocą technologii EpifilmBonding (EFB). Technologia ta wiąże materiał półprzewodnikowy na cienkiej folii z innym materiałem za pomocą opracowanej przez OKI technologii nano-wytwarzania, która łączy materiały w temperaturze pokojowej za pomocą siły intermolekularnej zamiast kleju. Umożliwiło to pierwszą na świecie masową produkcję nowego rozwiązania, które łączy w sobie urządzenie emitujące światło i obwód przewodnika – w uproszczeniu kompaktowych głowic drukujących LED o wysokiej wydajności.

Głowice drukujące LED firmy OKI korzystają z technologii chip-on-board (chipu na płytce), który montuje wiele macierzy epifilm LED na płycie drukowanej na szerokość druku w formacie A4 lub A3 oraz z macierzy soczewek cylindrycznych, która produkuje obraz na bębnie obrazowym ze światła emitowanego przez diody LED.

W wysokiej rozdzielczości

Technologia LED jest motorem napędowym technologii kolorowego druku w wysokiej rozdzielczości firmy OKI. Technologia ta ułatwia osiąganie znakomitych rezultatów przy użyciu unikalnej kolekcji wyznaczającego standardy sprzętu i oprogramowania firmy OKI. Technologia kolorowego druku w wysokiej rozdzielczości składa się z kilku kluczowych elementów. Oprócz przełomowej głowicy LED niezwykle czuły toner Microfine High Definition zapewnia bardziej wyraźne i bardziej błyszczące dokumenty niż konkurencyjne, nawet na zwykłym papierze biurowym.

Te dwie technologie w połączeniu z jednoprzebiegową płaską ścieżką papieru dają najlepszą w klasie szybkość druku oraz niezrównane możliwości obsługi nośników od większej gramatury papieru do długich bannerów o długości 1,2 m.  Dodatkowo wdrożony system kontroli drukarki stale sprawdza ułożenie, rejestrację i balans kolorów, upraszczając drukowanie i zapewniając powtarzalne kolorowe drukowanie w wysokiej rozdzielczości za każdym razem.

Firma OKI ma długą listę pionierskich rozwiązań opracowanych dzięki sile innowacji w ciągu ostatnich 30 lat. Nacisk OKI na inwestowanie w rozwój własnych kluczowych technologii odzwierciedla się ogromnym sukcesem odniesionym przez firmę na rynku drukarek wykorzystujących technologię toneru. Sukces ten nie byłby możliwy bez własnej technologii LED, której początki sięgają wczesnych lat osiemdziesiątych. Od pierwszych drukarek LED z 1989 r. firma stale poszerzała horyzonty, wprowadzając pierwsze na świecie kolorowe urządzenia wielofunkcyjne A4 w 2005 r. i pierwsze na świecie cyfrowe drukarki LED z białym tonerem
w 2012 r. W dziedzinie kolorowego drukowania w formacie A4, innowacje firmy OKI zlikwidowały ostatnią barierę stojącą na drodze kreatywności i projektowania — proste i niedrogie drukowanie w każdym kolorze, łącznie z białym, neonowym lub przezroczystym i nabłyszczającym.

  bp Polska od 1 lipca rusza z ofertą wakacyjną. Dla klientów indywidualnych zniżki sięgają do 30 groszy na litrze paliwa

Więcej informacji znajduje się na stronie www.oki.pl oraz www.drukwfirmie.pl

***

O OKI Europe

OKI Europe Ltd jest działem OKI Data Corporation, globalnej firmy zajmującej się działalnością typu business-to-business, która koncentruje się na tworzeniu profesjonalnych drukujących produktów, aplikacji i usług komunikacyjnych typu in-house, mających zwiększać wydajność dzisiejszych i przyszłych przedsięwzięć.

Jest to firma o ugruntowanej pozycji jednej z wiodących marek rozwiązań w obszarze druku, zarówno pod względem wartości, jak i sprzedanych produktów. Przez ponad 60 lat OKI Europe dostarcza zaawansowane rozwiązania druku na całym świecie, wprowadzając przełomowe technologie, które wspierają potrzeby zarówno dużych jak i małych firm. Nasz pionierski rozwój technologii druku cyfrowego LED umieścił OKI w rynkowej czołówce firm dostarczających przyjazne środowisku, ekologiczne, urządzenia drukujące w wysokiej rozdzielczości.

Oprócz szerokiego portfolio wielokrotnie nagradzanych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, OKI oferuje szereg usług, które pomagają zoptymalizować drukowanie i obieg dokumentów. To, wraz z zintegrowanym pakietem technologii i narzędzi programowych, może pomóc firmom przejąć kontrolę nad kosztami druku i prowadzeniem dokumentacji w bezpiecznym środowisku, niezależnie czy praca biura bazuje na mobilności czy rozwiązaniach w chmurze.

Obecnie OKI Europe zatrudnia około 1100 osób w 21 lokalizacjach (biura handlowe i zakłady produkcyjne) i jest reprezentowany w 60 krajach w całym regionie EMEA.

OKI Data Corporation jest częścią OKI ElectricIndustry Co. Ltd. z siedzibą w Tokyo, który jako pierwszy japoński producent telekomunikacyjny został założony w 1881 r.

Biuro prasowe Oki

Oki Systems Polska

ŹRÓDŁOinnowacje.newseria.pl
Poprzedni artykułSystemy pomiarowe nowej technologii. Polski startup Efento ze wsparciem hub:raum
Następny artykułWirtualne oddziały kontra tradycyjne placówki – dokąd zmierza rynek finansowy?