Rolety dzień noc – w czym tkwi ich urok?

Dlaczego rolety dzień noc stały się tak popularne?

0
200Rolety dzień noc – w czym tkwi ich urok. Rolety dzień noc to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie, które stosuje się wewnątrz domu. Są bardzo wygodne i mają sporą przewagę nad klasycznymi roletami ze względu na ogromną możliwość regulacji ilości wpuszczanego światła. Występują zarówno jako rolety w kasecie (z prowadnicami na oknie) lub wolnowiszące rolety dzień i noc.

Dlaczego rolety dzień noc stały się tak popularne?

Powód jest tak naprawdę jeden, lecz wystarczający, by przekonał on do wybrania właśnie tego rodzaju rolet. Bardzo duża możliwość regulacji światła w pomieszczeniu. Możemy postawić zarówno na klasyczne rozwiązanie – całkowicie uniesione rolety i 100% wpuszczanego światła z zewnątrz, albo typowo nocne rozwiązanie – całkowicie spuszczone rolety zasłaniające całe okno. Jednak takie możliwości daje każda roleta.

Rolety dzień i noc to charakterystyczne, paskowane kawałki materiału, które naprzemiennie zasłaniając okno mają co drugą część odsłoniętą, a co drugą zakrytą. Dzięki temu w słoneczne dni do pomieszczenia wpada wystarczająca ilość światła, jednak nie razi ono w oczy i pozwala na wygodną pracę czy wypoczynek. Oczywiście roleta może być w ten sposób zasłonięta cała od góry do dołu okna/drzwi balkonowych, ale równie dobrze, jeśli potrzeba nieco więcej światła to może zasłonić dowolną część okna (połowę, ¼ czy jakąkolwiek potrzebną część) i również ustawić naprzemienne odsłaniające i zasłaniające okno paski materiału. W taki sposób możemy wyregulować dowolne oświetlenie słoneczne wewnątrz pomieszczenia.

Jakie wyróżniamy rodzaje rolet dzień noc?

Pierwszym ważnym kryterium podziału to obecność prowadnic. Rolety w kasecie dostępne są w różnych rozmiarach, ale wyróżnia je obecność prowadnic. Są to nieco sztywniejsze rolety, które po zwinięciu chowają się w kasecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu tkanina zawsze jest przymocowana do szyby i nie straszny jej wiatr czy uchylone okno. Zawsze zapewni skuteczną ochronę przed słońcem.

  INTER wspiera studentów medycyny w ich misji w Afryce

Drugi rodzaj to rolety dzień i noc wolnowiszące. Można je oczywiście stosować w dowolnych rozmiarach. Oferta jest bardzo szeroka i znajdziemy zarówno rolety mini, rolety classic, rolety maxi i rolety maxima. Najczęściej jednak rolety wolnowiszące, które nie mają prowadnic, stosuje się do większych powierzchni okiennych, ze względu na wygodę. Zaletą takiego rozwiązania jest bezinwazyjny montaż.

Jak montujemy rolety dzień i noc?

  • Przykręca się do skrzydła okiennego (modele z prowadnicami)
  • Kasetkę i prowadnice przykleja się do skrzydła okiennego za pomocą taśmy dwustronnej
  • Bezinwazyjny montaż do skrzydła okiennego przy pomocy specjalnych wieszaków (modele z prowadzeniem bocznym w postaci żyłek)
  • Uniwersalny montaż do sufitu (większe, wolnowiszące rolety)
  • Uniwersalny montaż do ściany (wolnowiszące)
  • Uniwersalny montaż do wnęki okiennej (wolnowiszące)

Zapoznaj się z ofertą naszej firmy

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą dostępną na Rolety Wrocław oslonyokienne.com.pl Proponujemy nie tylko szeroki wybór spośród rodzajów mocowania i tkanin, ale także profesjonalny montaż oraz profesjonalną wycenę całości usługi. W naszej firmie nie znajdziesz gotowego cennika, ponieważ każdy pojedynczy produkt jest przygotowywany indywidualnie dla klienta po uzgodnieniu wymiarów i rodzaju tkaniny. Jeśli jednak chcesz poznać orientacyjną wycenę, to zapraszamy do kontaktu.

Po podaniu wymiarów i ogólnych informacji na temat preferencji nasz pracownik z chęcią poda orientacyjny koszt całości prac. Oczywiście jeśli będziesz zainteresowany skorzystaniem z naszych usług, to pracownik przyjedzie do Ciebie i sam wymierzy odpowiednie powierzchnie, by zapewnić profesjonalny późniejszy montaż rolet dzień i noc.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i zapewnij sobie najwyższej jakości, profesjonalnie zamontowane rolety dzień i noc! Dzięki nim poczujesz ogromny komfort w letnie dni i wieczory, dzięki szerokiej możliwości dopasowania ilości światła dziennego w każdym pomieszczeniu – zarówno standardowych pokojach, salonie z drzwiami balkonowymi czy ogromnymi, przeszklonymi powierzchniami.

  Zatrudnienie pracowników z Ukrainy. Skorzystaj z doświadczenia profesjonalistów

Zobacz również: